Nogle af mine urner kan du opleve hos Byens bedemand - de flytter lidt rundt mellem deres forskellige filiaer - en af dem er i Slangerup og der kan du altid høre hvor Urnerne med tilhørende malerier / lysestager befinder sig
Kærlighedens bånd er en invitation til at minde os selv om dem vi holder af, og hvordan vi ønsker at være i relation til dem. Mange kærlige tanker er gået på hvem jeg ønsker at være mens jeg malede dette maleri. Hvem ønsker du at være? overfor dem der betyder mest for dig?
Jeg er faldet pladask for et nyt sted jeg utrolig gerne vil besøge. Min eventyrlige veninde der rejser verden rundt - har inspireret mig til dette smukke sted. Nøj det er på listen over steder jeg må besøge på et-eller andet fantastisk tidspunkt i mit liv.
En ny og mere spirituel energi har fyldt mig i processen og mit håb er at bringe dette videre,
Troen på livet - tilliden til alt vil blive godt er afgørende for det gode liv. Flere er malet sammen og kan sættes sammen som havde du købt et større maleri