Udstilling / Amager

Amager

 
 
Kig forbi Hotellet på Engvej 171, København S
 
Mine malerier er placeret i receptionen, lobbyen, mødelokaler og trappeopgang, og kælder etage ved motionsrum.

De kan købes ved at kontakte mig på 2216 2223 betale på forhånd på mobile pay eller bankoverførelse og så afhente hos Park Inn, Engvej 171, Kbh.

Står du hos Park Inn og forelsker dig i et maleri? så ring til mig 22162223 du kan også overføre via din bank.
 
Kontakt mig hvis du på forhånd ønsker at vide hvilke malerier du kan finde på udstillingen. 
Malerier skæve huse
 
 
Har rejser og eventyr været en stor del af livet?...
 
Christina Christiansen fortæller: ”Maleri og urne er malet med inspiration fra løgkuplerne på tårnene fra den røde plads. Disse kupler minder mig om alt det eventyrlige. Derfor, blev min første urne malet med inspiration herfra.”

”Min tanke er at det lille maleri – vil give dig der er efterladt, et smukt minde om det liv i havde sammen.”
 
Maleri og urne sælges sammen.
Maleriet er 20x20 og lille bordstaffeli medfølger.
Bredde 20 cm
Højde 20 cm
Dybde 2 cm
3.500,00 DKK
Et eventyrligt liv (Urne og Maleri)
Smukke Santa Barbera ha sat rammen for denne serie. Jeg elsker det sted og vil gerne tilbage. Malerierne bringer stemningen tilbage til mig... hvilke steder har du ELSKET for den gode stemning?
 
Hvilke steder vil du gerne tilbage til? Hvor bor de smukke minder i dig?
 
Udstillet hos JKE på Amager
Solgt
Bredde 20 cm
Højde 20 cm
Dybde 2 cm
650,00 DKK
Santa Barbaras finurlige skønhed i måneskin 1
En ny kærlighed for skovens vidunderligheder er opstået - jeg er selv overrasket - har du lagt mærke til hvordan træernes stammer og grene aldrig er helt lige? Det symboliserer livet lige som det i virkeligheden er tænker jeg - hvad tænker du?
Bredde 20 cm
Højde 20 cm
Dybde 1.7 cm
600,00 DKK
Skovens vidunderligheder no 2
Christina Christiansen | CVR: 41914165 | Slangerup  | cc@Christinachristiansen.dk